ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Odpady > Odpady v Praze - informace pro občany > Novinky a pilotní projekty

Pražané vytvořili rekord ve sběru starých počítačů

 ASEKOL logo

 HMP

(převzato z tiskové zprávy hl.m. Prahy ze dne 7. 4. 2014)


 laptop, ilustrační foto

 

Obyvatelé hlavního města tak podpořili dobrou věc, zbavili se nepoužívaných počítačů a ještě pomohli své městské části vyhrát věcné ceny pro vybrané nemocnice a dětské domovy. Standardně se na sběrných dvorech vytřídí během 5 dnů okolo 80 počítačů, díky tomuto projektu se ale podařilo tento počet více než 15 x zvýšit.
Soutěž probíhala od 1. do 5. dubna a pořádala ji nezisková organizace ASEKOL ve spolupráci s Hlavním městem Prahou.
 

Soutěž měla Pražany upozornit na možnosti, jak se zbavit nejen starých počítačů, ale i dalších druhů elektrozařízení. „Pražané mohou v současnosti využívat velmi hustou sběrnou síť pro vysloužilá elektrozařízení,“ říká Kristina Mikulová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.
„Celkem čítá 1407 míst, které zahrnují sběrné dvory, prodejny a servisy elektroniky, e-boxy nebo třeba červené kontejnery. Právě ty Pražanům výrazně usnadňují třídění drobného elektra. V současnosti jich mají k dispozici 205,“ dodává Mikulová.


Občané městské části Praha 4 odevzdali během pěti dní 409 starých počítačů a zajistili tak své městské části výhru v soutěži Praha plná počítačů. Druhé a třetí místo obsadily městské části Praha 13 a Praha Suchdol, jejichž obyvatelé donesli 145 a 144 starých počítačů. Získali tak pro své městské části věcné ceny, které budou předány dětským domovům a nemocnicím.
Celkem Pražané během soutěže odevzdali neuvěřitelných 1291 přístrojů a postarali se o nový český rekord. Ten bude agenturou Dobrý den zapsán do České knihy rekord.

Certifikát - Praha plná počítačů


„Jsem pyšný na obyvatele Prahy 4, kteří myslí ekologicky a podpořili svou městskou část v soutěži s charitativním přesahem. Díky nim naše městská část vyhrála televizor Samsung, který jsme se rozhodli věnovat Domovu na půl cesty Maják,“
říká Jiří Bodenlos, zástupce starosty Prahy 4. Městské části z druhého a třetího místa vyhrály pro své dětské domovy či nemocnice dotykové telefony, které společnost ASEKOL získala v rámci projektu Věnuj mobil. Za každý zapojený sběrný dvůr byl navíc vylosován jeden účastník soutěže, který vyhrál mobilní telefon od společnosti Samsung.

 „Pražané mají skutečně nadstandardní možnosti třídění a recyklace starého elektra. Soutěží chceme občany města upozornit na tyto možnosti a připomenout jim, že třídit staré elektro je snadné a přínosné,“ říká Jiří Nouza, náměstek primátora hl. m. Prahy.


Praha plná počítačů také odkazuje na projekty Věnuj počítač a Věnuj mobil.  Díky nim mohou občané a firmy kdykoliv odevzdávat své staré počítače a telefony.
Společnost ASEKOL ty nefunkční předává k recyklaci, funkční dětem z dětských domovů a pěstounským rodinám.

Více informací je k dispozici na stránkách www.asekol.cz.

Tisk 8.4.2014 | Miloš Cihelka | Přečteno: 199012 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru